Logo Destek

Logo yıl sonu devir işlemleri nasıl yapılır?

Logo Muhasebe Programında yıl sonu devir işlemlerinin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için aşağıdaki işlemlerin dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi gerekir.

 

LOGO Alınteri, Start, LKS2, TIGER, GO, TIGER2, Go PLus ve Tiger Plus programlarını kullanan firmaların yıl sonu devir işlemlerinden önce yapması ve kontrol etmesi gereken işlemler şunlardır;

 

Alım-Satım Tanımları:

 

Devir işlemi ödeme/tahsilat üzerinden yapılırsa Borç Takip penceresine yansımayan hareketlerin cari hesap açılış fişlerine yansımayacağı unutulmamalıdır.

Stok:

 

İrsaliye devri yapılmaz. Faturalanmamış irsaliyelerin tümü faturalandırılmalıdır. Faturalandırılmayan irsaliyeler varsa devir işleminde uyarı verecektir.

Durumu Kapandı ya da Tamamı Sevkedildi olan sipariş fişleri devredilmez.

Fatura:

 

Proforma faturalarınızın hepsinin faturalandırılmış olması gerekmektedir.

Cari:

 

İrsaliye devri yapılırken irsaliye riskleri devredilmeyecektir. Çünkü yılsonu devir işleminde irsaliye devri yapılmaz. Tüm irsaliyelerin faturlandırılmış olması gerekmektedir.

Çek/Senet:

 

Vadesi geldiği halde tahsil edilmemiş tüm çeklerin tahsil edilmiş olması gerekir.

Muhasebe:

 

Hesap planınında yılsonu kapanış işlemlerinin tamamlanmış olması, sene sonunda yapılması gereken yansıtma hesaplarının yapılmış olması devir işlemi için gereklidir.

Genel:

 

Logo programında devir işlemi yapılacağı zaman devir işleminin yapılacağı firmada hiçbir kullanıcının çalışmadığından emin olunmalıdır.

Yıl sonu devir işlemleri öncesinde mutlaka şirketiniz için gerekli raporlarınızı alınız ve logo yedekleme işleminizi yapınız.

Devirden önce data dosyalarının (database) sağlıklı olduğundan ve herhangi bir sorunu olmadığından emin olunmalıdır.

Lütfen unutmayın!

 

Destek hizmetini yalnızca Logo Yetkili Destek Merkezleri veya LSU (Logo Sistem Uzmanı) sertifikalı eğitim uzmanı bulunan Yetkili Servis noktaları verebilir. Sertifikasız kişi ve kuruluşların vereceği eğitim ve destek hizmetlerine dair Logo, kesinlikle hiç bir güvence vermez.

Devir işlemleri firmanıza logo destek personelinin firmanıza gelmesiyle ya da uzaktan erişim yöntemi ile yapılabilmektedir.

Logo devir işlemi hakkında daha detaylı bilgi almak ve önceden randevu almak için Genç Yazılım ile irtibata geçebilirsiniz. Telefon numaramız : 0 212 505 24 15